Як законно не платити по кредиту в МФО?

Як законно позбутися кредиту?

Важка фінансова ситуація змушує звертатися за допомогою в мікрофінансові організації, що б мати можливість отримати швидкий кредит на картку.

Процентна ставка багатьох ставить у шок і у людей просто немає грошей, щоб повернути кредит. Що робити в такій ситуації? Як законно не повертати позику в Манівео, MyCredit, Ccloan і інших організаціях?

Наша стаття допоможе вам вийти чистими з води і залишитися з гарною кредитною історією без повернення позики в МФО.

Що може бути за онлайн кредит, якщо не платити

Зміст сторінки:

 • Поважні причини несплати боргу
 • Як поводиться кредитор і чому
 • 4 метода, як не платити мікропозику
 • Ввічливість, відповідальність, контроль, ані кроку вбік – що готує закон колекторам
 • Які будуть наслідки якщо не платити мікропозику
 • Взяв мікропозику і не виплачую
 • Як не платити мікрозайми законно в різних МФО
 • Це не ваш борг? Зверніться до суду
 • Способи швидко позбутися від боргів
  • Звернутися в банк за рефінансуванням
  • Скористатися пролонгацією кредиту
  • Реструктуризацію ніхто не відміняв
  • Зайняти грошей в іншому місці
 • Поширені запитання:
  • Велика просрочка, можна не платити?
  • Як отримати допомогу в погашенні займу?
  • Чи може МФО подати в суд?
  • Що буде якщо не платити онлайн займ?

Поважні причини несплати боргу в МФО

Чому можна не платити позику законно? Є ряд причин, які є «поважними» для затримки платежу за мікрокредитом:

 1. Хвороба чи серйозне захворювання, що спричинило за собою тривале лікування і лікарняний.
 2. Нещасний випадок, який призвів до непрацездатності.
 3. Звільнення з роботи у зв’язку з  скороченням або з інших причин.

Будь-яка з цих причин є поважною для пропуску дати платежу за мікрокредитом, але лише при наданні доказової бази.

У житті кожної людини може виникнути форс-мажорна ситуація, так чи інакше пов’язана з фінансовими труднощами. Тривалий лікарняний апріорі передбачає недолік грошових коштів. Зарплата при лікарняному зменшується, так і виплачують її часто з затримкою і після закриття лікарняного листка. Протягом всього цього часу у позичальника просто немає реальної можливості повернути гроші. Надання в МФО відповідних довідок та доказів неможливості оплати може стати причиною заморозки боргу та подальшої реструктуризації.

Якщо МФО подасть в суд, клієнт зможе довести поважну причину виникнення заборгованості. Аналогічна ситуація і з поліцією. Деякі організації та колекторські агентства звертаються в поліцію для порушення проти позичальника кримінальної справи за фактом шахрайства або злісного ухилення від виконання своїх зобов’язань. При наявності однієї з поважних причин така справа навіть не дійде до прокурора.

Як поводиться кредитор і чому

Кредитор видає позикові кошти фізособі, це підкріплено кредитним договором і боржник погоджується на умови по кредитуванню. Порушень, згідно законодавства України, немає.

Питання перше, дуже високі ставки по кредиту, обумовлені тим, що кількість неплатників за виданими кредитами складає від 50 до 90%, тобто з виданої 1000 грн. відразу не платять 500 грн, і компанія втрачає їх безвозвратно.

Питання друге, про штрафи і пені, у разі неплатежу, нараховуються просто космічні суми. Причина та ж, неплатежі. І МФО переносить ці втрати на тих, хто платить.

Перейдемо до самої хворої теми — колектора. У всіх МФО є відділ стягнення заборгованості, далі погроз і викликів співробітники компанії не йдуть, хоча є винятки, подають до суду і успішно діють у законному руслі. У нас був клієнт, у якого держвиконавець описав і реалізував корову і свиню, в рамках стягнення з кредита МФО. Ось так.

Але найбільший кошмар чекає боржника коли кредит МФО проданий колекторам. Потрібно відзначити, що в Україні є закон, що регулює таку діяльність, але кожен веде себе в міру своєї розбещеності:

 • нескінченні дзвінки з різних номерів;
 • приходять додому і залякують членів сім’ї боржника;
 • дзвінки літнім батькам з погрозами в’язниці;
 • погрози фізичного насильства;
 • написи на дверях і в під’їзді;
 • розмови з сусідами;
 • дзвінки на роботу, місце навчання.

Ось далеко не весь список, чи законні ці дії? Ні, за винятком дзвінків самого боржника.

Чому так чинять колектора? Тому, що ініціювати стягнення згідно із законом дуже сложно. Тому що потрібно: написати 10 000 позовних заяв до суду, заявитися в 10 000 разів, мінімум, отримати 10 000 рішень суду, окрить 10 000 виконавчих проваджень, знайти і описати ваше майно, реалізувати в рамках виконавчого провадження. Для цього потрібні юристи, судді та виконавці, а в разі вибивання і загроз, потрібні лише міцні хлопці, які будуть діяти жорстко.

Як не платити мікропозику

Метод перший

Метод реструктуризації полегшує виплати, але не є вирішенням проблеми заборгованості в цілому.

Серед поважних причин, на основі яких переглядаються діючі умови угоди, такі обставини:

 1. Смерть, хвороба позичальника або його близького родича;
 2. Проблеми з працевлаштуванням споживача;
 3. Стрибок курсу валюти, якщо мікропозик був взятий в доларах, євро, рублях.
 4. Враховуються й інші особливості, які можливо порахувати за серйозні чинники продовження кредитного періоду. За кожен місяць — оформляється новий договір для погашення боргу.

Метод другий

Дієвий метод для громадян України — рефінансування позики. Перекредитувати поточні виплати можна за допомогою звернення до третіх осіб. В якості нового кредитора вибирається МФО або банк, які погодяться виділити суму для погашення проблемної мікропозиці. Клієнт бере на себе зобов’язання виплачувати кредит і відсотки по ньому другою банківської або небанківської структурі.

Процедура включає в себе аналіз пакету документів позичальника потенційним кредитором. На підставі довідки про доходи, кредитної історії платника і наявному майну клієнта, приймається позитивне або негативне рішення. Шанси отримати вигідне рефінансування і закрити борговий займ підвищуються, якщо у споживача є поручитель. Созаемщик бере на себе відповідальність за своєчасне нарахування виплат боржника. Важливо, щоб поручитель мав більш стабільне матеріальне становище, ніж сам позичальник. До критеріїв вибору співпозичальника відносять:

 1. Наявність постійного місця роботи;
 2. Стабільність щомісячного заробітку;
 3. Прописку в місті, де є відділення МФО або банку, що розглядають варіант перекредитації;
 4. Наявність нерухомості та іншого цінного майна (для здійснення застави при необхідності).

Рефінансування стане найбільш раціональним рішенням, якщо у споживача виник форс-мажор і потрібно уникнути прострочення по платежах. Боргової ями вдасться уникнути, перекредітіровав борг на більш вигідних умовах. Клієнт не зіпсує кредитну історію, яка так важлива для подальших фінансових операцій.

Метод третій

Більшість українських юристів наполягають на тому, що ні банк, ні мікрофінансові організації не можуть змусити людину виплачувати позику силою. Тільки в разі початку судових розглядів, позичальникові потрібно гасити борг негайно. Це необхідно, щоб уникнути опису майна, значних штрафів і інших небажаних наслідків.

Як правило, перед тим, як фінансова структура-кредитор вирішиться на суд , задіюється психологічна атака на боржника. Банк обіцяє збільшити розмір пені та стягнень, в хід йде тиск колекторами. У ситуації безвиході юристи пропонують розглянути варіант визнання банкрутства, оформивши документацію відповідно до законів України. Але діяти таким чином рекомендується не всім, а тільки:

 1. Людям з реальним нестабільним фінансовим становищем (відсутність офіційної роботи, низький дохід і ін.);
 2. Споживачам, які не в силах співпрацювати з іншими фінансовими організаціями в зв’язку з гострими захворюваннями. Всі гроші йдуть на оплату медикаментів і лікування;
 3. Громадянам без цінного майна, яке можна закласти для оформлення нового договору (реконструкція, рефінансування);
 4. Українцям, які не мають можливості задіяти надійного поручителя і перекредитувати борги на вигідних умовах. Або з великим простроченням по кредиту.

Якщо людина не потрапляє ні під одну вище представлену категорію, то банкрутство оформляти безглуздо. При можливості перекредитації боргу, недоцільно розглядати даний спосіб щоб позбутися від прострочення платежів. Заможні родичі або наявність квартири, машини, цінних паперів — прямий шлях до рефінансування позик і вирішення питання з борговими проблемами.

Четвертий метод

Зустрічний позов — ще один спосіб для полегшення складної фінансової ситуації, але без гарантії успішного результату. Судові розгляди з залученими в справу колекторськими організаціями — процедура для позбавлення від настирливого морального пресингу боржника і його оточення. Банк або МФО призупинять психологічний вплив на проблемного позичальника, але не відступлять від мети повернути назад кредитні кошти (сам борг і «набігли» відсотки по ньому).

Суд над кредиторами і колекторами доцільні в разі порушення пунктів чинного договору про мікропозику з боку банківської структури або МФО. У такому випадку боржник має шанс довести неправомірне використання фінансовою організацією своїх повноважень. За фактом судових розглядів буде винесено вердикт — якщо він на користь платника, то тіло кредиту все одно доведеться повернути, а переглянуті будуть відсотки, розмір пені, штрафів та інших стягнень. Тому позов проти колекторських фірм і МФО-кредиторів не є запорукою скасування всіх платежів по мікрофінансовим позикам.

Існує ще один спосіб позбутися від кредитного боргу, але метод поширюється тільки на валютні позики. Компетентні економісти і українські юристи стверджують, що є ймовірність довести недійсність угоди виплати кредиту в доларах, рублях і т.д. На території України діє закон про те, що не можна оформляти виплату мікрофінансових позик в іноземній валюті.

Однак довести правоту в суді платнику буде достатньо важко, так як він є учасником протизаконною махінації. До діючого мікропозик додасться штраф за порушення фінансової політики країни, а значить — нові розтрати для боржника.

Ввічливість, відповідальність, контроль, ані кроку вбік – що готує закон колекторам

Словом, претензій до колекторів накопичилося більш ніж достатньо, і поява у Верховній Раді законопроекту про впорядкування їхньої діяльності нікого не здивувала, щоправда сам документ був проголосований і ухвалений у першому читанні парламентарями за 3 місяці.

Законопроект “Про захист прав і законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності” досить невеликий і містить 12 статей, які досить жорстко прописують вимоги до колекторів.

Останні мають виконати багато вимог до своєї роботи – отримати ліцензію в державному органі, що здійснює контроль у цій сфері, подавати інформацію, бути готовими до планових та позапланових перевірок, застрахувати свою цивільно-правову відповідальність і багато іншого.

Але, зрозуміло, головними є вимоги до колекторів про безпосереднє здійснення останніми своєї діяльності щодо боржників.

Так, перед початком своєї діяльності зі стягнення боргу колектори зобов’язані попередити боржника особисто або за допомогою поштового повідомлення нотаріально посвідченим документом про наявність простроченої заборгованості або таку, яка підтверджує повноваження колектора, що діє в інтересах кредитора, який його уповноважив. 

При цьому якщо боржник зажадає інформацію про свою заборгованість, колектор зобов’язаний надати її письмово не пізніше 10 робочих днів.

Втім, це все тільки початок довгого переліку вимог та обмежень для колекторів: наприклад, їм заборонено займатися стягненням простроченої заборгованості за комунальні послуги.

Понад 20 пунктів статті 7 законопроекту передбачають встановлення безлічі обмежень для діяльності колекторів, починаючи від цілком зрозумілої заборони на застосування будь-яких незаконних дій і закінчуючи використанням нецензурної лайки або дзвінків боржника з 20:00 до 09:00. Все спілкування має відбуватися виключно між колекторами і боржниками і виключати третіх осіб, таких як родичі позичальника або його роботодавець.

Нарешті, колекторам забороняється застосовувати будь-які методи, форми і засоби впливу до цілих категорій осіб, які письмово повідомили про свій стан, наприклад:

 1. Інвалідів 1-ї або 2-ї групи;
 2. осіб, які тимчасово втратили працездатність, що перебувають на стаціонарному або амбулаторному лікуванні (на час лікування);
 3. власників квартири, що виступає заставою з іпотечного кредиту і є єдиним місцем проживання сім’ї боржника;
 4. осіб, які оскаржують борг або його частину до моменту вступу в законну силу рішення суду за цією справою.

Нарешті, законопроект передбачає адміністративну відповідальність за порушення порядку здійснення колекторської діяльності щодо врегулювання простроченої заборгованості, у вигляді доповнення Кодексу про адміністративні правопорушення статтею 164-17. Залежно від тяжкості порушень колекторам доведеться заплатити штраф у розмірі від 85 до 340 тисяч гривень.

Які будуть наслідки якщо не платити мікропозику

Подальші дії мікрофінансової організації після настання прострочення важко передбачити. Все залежить від конкретної компанії.

Деякі намагаються стягнути борг самостійно і зв’язуються з позичальником, його контактними особами, роботодавцем, намагаються повернути гроші мирним шляхом, погрозами, образами, жалістю.

Інші МФО практично відразу продають борг колекторам або передають його для стягнення за агентським договором.

Треті не роблять активних дій і швидко «забувають» про проблемний клієнта, якщо той ховається і не виходить на зв’язок. Всі терміни позовної давності для подання позову в суд проходять і борг за фактом вже не стягнути.

Четверті звертаються в судові інстанції для примусового стягнення заборгованості через судових приставів.

Який би план дій не вибрала мікрофінансова організація, борг позичальника буде зростати в геометричній прогресії протягом всього часу. Крім щодня нараховуються відсотків за умовами договору можуть бути нараховані пені, штрафи, неустойка.

Взяв мікропозику і не виплачую

Якщо у вас є офіційна робота і немає бажання, щоб вас постійно діставали кредитори дзвінками, можете викупити через факторингову компанію за договором цесії. Ціна угоди зазвичай менше вашого боргу з нарахованими відсотками. 

МФО не можуть забрати у вас квартиру, машину, іншу власність без суду. Є ймовірність що на вас подадуть в суд, але скоріше будуть намагатися вибити борг без цього. На всяк випадок рекомендуємо вирішити для себе чи можете ви платити кредит чи ні.

Як не платити мікрозайми законно в різних МФО

Принцип дії залежить від кінцевої мети, яку ви переслідуєте. МФО бувають різні, одні не чекають і пари місяців, відразу прямуючи до суду, інші «забувають» про проблемного позичальника і доводять до закінчення строків позовної давності, інші продають борг колекторам, а четверті навіть звертаються в прокуратуру, нарікаючи на шахрайські дії зі стороною позичальника при оформленні мікропозик (надання неправдивих відомостей, злісне ухилення від оплати і т. д.)

Нам вдалося поговорити з людиною, у якого в різні періоди часу було оформлено понад 15 мікрокредитів в різних мікрофінансових організаціях. Ось що він радить позичальникам, які не знають, як не платити мікрозайм по інтернету.

Якщо ви не збираєтеся повертати борг і хочете дотягнути до строків позовної давності (3 роки з дня передбачуваного погашення), то вам слід діяти так:

 • Виключити будь-який контакт з представниками МФО і колекторами. Краще відразу встановити додаток Антиколектор, щоб блокувати вхідні дзвінки від них або занести номера у НС телефону. Будь-яку телефонну розмову, в якій ви визнали існуючий борг обчислює строк позовної давності (СІД) спочатку.
 • Не потрібно платити навіть за 500-1000 гривень. Взагалі не можна робити ніяких платежів, тому що СІД почнеться заново з дня платежу.
 • Спокійно чекати 3 роки. З особистого досвіду пропустили строки позовної давності такі організації, як: Moneyveo, Credit365, ШвидкоГроші, Ccloan, Быстрозайм. Звернулися в суд Ccloan.
 • Треба бути готовим до того, що вам будуть часто дзвонити колектори. Та заявляти о собі вони ще можуть у соцмережах, при особистій зустрічі, через контактних осіб і т. д. В таких умовах у непідготовленої людини можуть здати нерви.

Позбутися від страхів і сумнівів заляканому позичальнику допоможе звичайне спілкування на форумах для боржників. Там ви не тільки знайдете спокій, але і навчитеся різних хитрощів, премудростям. Старожили підкажуть, як діяти в тих або інших ситуаціях, дадуть посилання на корисні ресурси і т. д.

Якщо ви не знаєте, як не платити мікрозайм найближчим часом, але плануєте повернути борг, як тільки з’явиться можливість, діяти треба так:

 1. Не можна ховатися від спілкування з представниками МФО і колекторами, як у першому випадку. Завжди беріть трубку, але якщо стягувачі починають хамити, погрожувати; т. д. — без розмов скидайте виклик.
 2. Обов’язково просіть реструктуризацію з заморожуванням боргу і відстрочкою виплати, наполягайте на своєму і не погоджуйтеся на менше. У деяких мікрофінансових організацій є власні програми реструктуризації. Інші йдуть назустріч позичальникам і приймають їх умови. Це самий вірний варіант як тимчасово не платити мікрозайми.
 3. У підсумку мікрофінансової організації не залишиться нічого, крім як погодитися на ваші умови. До таких МФО можна віднести: AlexCredit

Це не ваш борг? Зверніться до суду

Спрощена система отримання позики в мікрофінансових організаціях іноді призводить до використання схеми шахраями. Вони відправляють копії чужих документів і по ним оформляють фінансування. Але закон завжди знаходиться на стороні потерпілого. У разі настання подібної ситуації, сміливо звертайтеся до суду і намагайтеся все можливе зробити, щоб позбутися від кредитних боргів не порушуючи закону.

Не пускайте спірні ситуації на самотік, вирішуйте їх в правовому полі.

Способи швидко позбутися від боргів

Як позбутися від боргів за позиками в МФО ? Якщо заборгованість виникла з Вашої вини і є бажання виправити ситуацію, скористайтеся одним з наведених нижче способів.

Звернутися в банк за рефінансуванням

Банк не зможе надати допомогу в погашенні кредиту додатковим фінансуванням, так як в базі Ви числитеся як боржник. Але, при цьому, можете впевнено претендувати на отримання кредитної картки з певною сумою ліміту. Цих коштів буде достатньо для відшкодування повної або більшої частини заборгованості в мікрофінансової організації.

Скористатися пролонгацією кредиту

У МФО є бонусна функція пролонгація кредиту. Вона активується в будь-який момент, коли ви зрозуміли, що відшкодувати взяті зобов’язання у вас немає можливості. Алгоритм дій наступний:

 1. Знаходите в Особистому кабінеті розділ з пролонгацією;
 2. Обираєте термін, необхідний для стабілізації свого фінансового становища;
 3. Виконуєте умови активації послуги, вони бувають різними: одноразова оплата + виплата всіх відсотків або просто відшкодування вартості користування послугою.

Найчастіше, продовження термінів дії договору можна користуватися необмежену кількість разів, воно допомагає правильно позбутися фінансових боргів перед банком.

Реструктуризацію ніхто не відміняв

Такий спосіб трансформації отриманого кредитування існує тільки на папері. У реальності, реструктуризація боргу в мікрокредитуванні — це нереальне подія. Ви можете подати запит і навіть його аргументувати, але отримати позитивну відповідь навряд чи вдасться.

Зайняти грошей в іншому місці

Взяти кредит для погашення інших кредитів – ось по-справжньому розумний вихід. Рефінансування за допомогою нових мікропозик допоможе виграти час на погашення заборгованості. Наявність позики в іншій компанії не стане перешкодою для отримання фінансування, а час вирішення питання займе максимум 30 хвилин!

Поширені запитання:


Велика просрочка, можна не платити?

Можна не платити МФО якщо дотримуватися всіх застережень, як законно позбутися кредиту, що вказані в даній статті.

Чи можна отримати допомогу в погашенні займу?

Так. Якщо ви не встигаєте здійснювати обов’язкові платежі по мікропозики, а питання “як позбутися онлайн кредитів” бентежить, можна оформити реструктуризацію позики або рефінансування.

Чи може МФО подати в суд?

Так. Але це відбувається вкрай рідко, тому що несе збитки для самої компанії. Але наслідки несплати мікрозаймів часто бувають проблемою для позичальника. Для того щоб уникнути подібних проблем, рекомендуємо звернутися до кредитора і узгодити на яких умовах ви готові погасити позику.

Що буде якщо не платити онлайн займ?

Якщо не платити кредит в МФО, то через 3 роки ваша кредитна історія очиститься в деяких компаніях. Наприклад: Манівео або БистроЗайм.

Колектори вибивають мікрокредити, що робити?

Такі дії є протизаконними, моральний і фізичний пресинг зі сторони колекторів є правопорушенням. У разі такої поведінки ви маєте право судитися, а також відгородити себе від впливу колекторів через різні системи блокування. Докладніше про те, як закрити кредити в МФО і уникнути зв’язку з колекторами можна прочитати в основній частині статі.

Допомога в погашенні кредиту – як закрити мікрозайм?

Насправді, на даний момент існує декілька способів повністю легального закриття міропозик – пролонгація і рефінансування. Також можна скористатись перекупом мікропозик або видаленням інформації про боржника із баз МФО, але такі процедури проводяться на свій страх і ризик.