Історія появи і розвитку грошей

Гроші — це невід’ємна складова товарно-грошових відносин людства, важливий атрибут будь-якого суспільства. У економічному і соціальному розвитку вони відіграють важливу роль. Незважаючи на проведення величезної кількісті досліджень, сказати складно, коли появилися гроші.

Історія виникнення грошей


В усі часи поняття грошей було різним. На ранніх стадіях розвитку суспільства, у період існування первісних людей тривалий час мінімальна структура потреб дозволяла існувати за рахунок самозабезпечення. Поступово почав розвивається обмін продуктами праці та першими товарами. В роль грошей були різні товари: сіль, шкури звірів, мідні браслети, коні, сушена риба, бавовняні тканини, знаряддя праці, золотий пісок. Наприклад, у Китаї до XX ст. «ходили» плитковий чай і сіль, в Мексиці — мішечки з какао-бобами. Люди використовували ці продукти для отримання тютюну, зерна рису, кукурудзи. Також дуже ходовими товарами були свійська худоба — корови, бики, вівці, кози та ін..

Ви завжди можете оформити швидкий кредит в МФО за лічені хвилини!

Історія розвитку грошей


У племен Африки, Азії і Океанії «грошима» як одиницею обміну були черепашки каурі. У колоніях Північного Причорномор’я Греції та Олівії цю роль виконували риба, пшениця та інші злаки. В Росії та на Алясці – цінні хутра.

Саме у цей період і сформувалися основні вимоги до грошей: при найменшому розподілі їх загальна цінність не зменшується; вони повинні бути легкими і малого розміру; не повинні псуватися при передачі і зберіганні.

Перші металеві гроші


Металеві гроші виникли приблизно в VII столітті до нашої ери. А саме в Лідії були випущені перші металеві монети у 687 році до нашої ери. Називали їх статерами і вони були подібні на квасолю. Звичайно найбільш цінними були монети з золота, менш цінилися з срібла та міді.

Перші паперові гроші


Перші паперові гроші виникли в Китаї приблизно у 800 році до нашої ери. Саме китайці придумали папір, з якого виготовили гроші, тому, що імператор перевозив з собою велику кількість монет і це було дуже незручно.

В Європі вперше згадується про паперові гроші у 1574 році. Іспанці обложили маленьке іспанське містечко, а жителі немали нічого для свого викупу і тимчасово замінили метал на папір.

У Північній Америці вони з’явилися у 1690 році та остаточно узаконені 1775 році Конгресом США.

На даний час економіка і технології стрімко розвиваються і є велика вірогідність того, що паперові гроші заміняться на цифрову валюту.

ГРОШІ ТА ЇХ ФУНКЦІЇ

Міра вартості — гроші забезпечують вираження вартості товарів, надаючи ціну. Держава у законодавчому порядку впроваджує певну грошову одиницю для розрахунків — національну валюту.
Засіб нагромадження — гроші можуть бути засобом збереження вартості, представником абстрактної форми багатства. Сутність цієї функції полягає в тому, що гроші перетворюються на скарб, виходять зі сфери обігу. Це зменшує пропозицію грошей на ринку, що дозволяє уникати інфляції. Втрата грошима цієї функції (наприклад, через відсутність довгострокової довіри до фіатних грошей) провокує інфляцію.
Засіб платежу — гроші обслуговують погашення різноманітних боргових зобов’язань між суб’єктами економічних відносин.
Світові гроші обслуговують рух вартості в міжнародному економічному обороті і забезпечують реалізацію взаємовідносин між країнами.
Засіб обігу — гроші є посередником в обміні товарів і забезпечують їх обіг.

ГРОШІ ТА ЇХ ВИДИ

За критерієм матеріально-речового змісту розрізняють дві групи носіїв грошових властивостей: повноцінні (товарні та металеві) і неповноцінні (паперові та кредитні)
Повноцінні — гроші, номінальна вартість яких відповідає вартості матеріалу, з якого вони виготовлені. До повноцінних відносять товарні гроші, у тому числі повновагові монети.
Неповноцінні гроші — гроші, які не мають власної вартості, або вона значно нижча за номінал. До них належать паперові (фіатні), кредитні гроші та білонна монета.

Усі МФО України 2021-2022

Онлайн кредити без відмов та перевірок

Ви просто заповнюєте заявку і отримуєте гроші на карту на будь-які цілі.

[table “mfo” not found /]

☝️ Ви можете відправити заявку відразу в кілька МФО для 100% отримання грошей.