Страхові компанії України

СТРАХОВИЙ ПОЛІС

У нас, українців, є погана звичка – сподіватися на випадок. Пощастить, якщо наше “а раптом пронесе” виправдає надії, проте часом удача підводить і доводиться приймати наслідки безвідповідальності. У житті ми часто стикаємося з форс-мажорними обставинами, такими як: потоп у квартирі, пограбування, проблеми зі здоров’ям на відпочинку, аварія на дорозі. Передбачити всі катастрофи неможливо, однак спробувати захистити себе – обов’язок особисто кожного. Що таке страховка і які її види?

Страховка – це спосіб захисту фізичних осіб і їх матеріального благополуччя за допомогою укладення договору зі страховими компаніями. При настанні страхового випадку страхувальник зобов’язується виплатити компенсацію. Специфіка страхового продукту в тому, що ціна поліса завжди менша за страхову суму. Сьогодні застрахувати можна все, починаючи від життя і закінчуючи майном. Обов’язкові види страховок:

Туристична страховка

Страховка для туристів – компенсація за медичні витрати, пов’язані зі здоров’ям у закордонній поїздці. Мінімальний ліміт покриття – 30 000 євро. Перелік послуг, які покриває поліс, встановлюється кожною страховою компанією індивідуально, від цього і залежить ціна поліса. Якщо запланували активний відпочинок, краще придбати розширений поліс, який стане гарантом безпеки при занятті екстремальним видом спорту. Для пляжного ледачого релаксу підійде стандартна страховка. Купити поліс можна на нашому сайті в комфортній обстановці вдома або в офісі. Страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів Сідаючи за кермо, не знаєш, чим закінчиться щоденна поїздка на роботу. Навіть найдосвідченіші водії потрапляють в аварії.

ОСЦПВ – поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності перед третіми особами. Наявність полісу – обов’язкова умова. Без нього водій не має права виїжджати на дорогу. З 2018 року стало можливим оформлення електронного полісу, який має таку ж законодавчу силу, як і паперовий. У разі ДТП електронний поліс буде під рукою в телефоні або на електронній пошті. Оформлення страховки онлайн Придбати страховий поліс онлайн тепер не проблема. На нашому сайті mfo24 є можливість порівняти пропозиції від різних страхових компаній і підібрати вигідний варіант для свого бюджету. Ви можете купити як дешевий поліс з мінімальними послугами, так і страховку з розширеними можливостями. Необхідності витрачати час і їхати до відділення страхової немає. Чинний поліс ми висилаємо на електронну пошту. Купівля онлайн страховки не відніме більше 15 хвилин, але її наявність стане надійним помічником в непередбаченій ситуації. Для свого спокою поліс можна роздрукувати, але досить буде і зберегти на телефон. Вартість страховки залежить від умов і суми покриття.

⭐ Що таке електронний поліс ОСЦПВ? (Автоцивілка)

Електронний поліс ОСЦПВ – це електронна версія звичного страхування на паперовому бланку. Він має таку ж законну силу, як і паперова версія поліса. Електронний поліс неможливо підробити, його не можна пошкодити, втратити або забути вдома. Електронний поліс ОСЦПВ можна зберігати в телефоні або роздрукувати за власним бажанням.

❓ Який розмір страхової суми за ОСЦПВ

Розмір страхових виплат за ОСЦПВ становить 130 000 грн за шкоду, заподіяну майну, і до 260 000 грн за шкоду життю та здоров’ю. При складанні Європротоколу максимальне відшкодування становить 50 000 грн. За допомогою ДЦВ ліміти страхового покриття можна розширити до 1 млн. грн.

💵 Скільки коштує ОСЦПВ онлайн в Україні?

Вартість страхування ОСЦПВ розраховується індивідуально для кожного водія. Вартість залежить від типу транспортного засобу, обсягу його двигуна, марки та моделі автомобіля, місця реєстрації власника, а також наявності пільг у власника транспорту. 

🚘Чи потрібна автоцивілка при КАСКО?

Так, при наявності страховки КАСКО все одно потрібно оформляти автоцивілку. Поліси ОСЦПВ і КАСКО мають різні сфери покриття. ОСЦПВ страхує цивільно-правову відповідальність водія та згідно з законодавством України є обов’язковим видом страхування. Поліс КАСКО страхує саме майно страхувальника від різних пошкоджень або знищення.

Критерії факторів страхових компаній у рейтингу та їх обґрунтування

Надійність страхової компанії залежить від багатьох факторів. Зокрема, велике значення має рівень зовнішньої підтримки, що визначає стійкість до форс-мажорів. У поданому переліку головний упор зроблено на внутрішні резерви та останні показники активності СК на ринку страхування. Усі організації отримали оцінку з урахуванням 5 ключових критеріїв:

 • страхових резервів;
 • обсягу виплат;
 • страхових премій;
 • рівня виплат;
 • стажу роботи.

За кожним із цих показників рейтингу було виставлено від 0,25 до 1 бала.

Страхові резерви

Страховий резерв – фонд, що формується із внесків (премій) клієнтів для забезпечення оплати за укладеними договорами. Ці кошти використовуються виключно для здійснення виплат, вони не можуть бути вилучені до федерального чи місцевого бюджету. Порядок формування та витрачання резерву має бути узгоджений з органом нагляду. До топ страхових компаній входять організації, у яких цей показник перевищує 800 млн. грн. (За рік, що закінчується останньою квартальною датою). За такого резерву для рейтингу нараховується максимальний 1 бал. Інші оцінки:

 • 300–800 млн грн. – 0,75;
 • 250-300 млн – 0,5;
 • до 250 млн – 0,25.

Для компаній, що надають послуги зі страхування життя, порядок створення резерву дещо відрізняється.

Обсяг страхових виплат

Страхова виплата – передача клієнту відшкодування, передбаченого договором (добровільні види страхування) або законом (обов’язкові) у разі настання страхового випадку. Гроші мають бути видані або перераховані пізніше установленого терміну. Відлік починається з моменту подання заяви та необхідних документів. Страховик може повністю відмовитись від відповідальності або знизити суму компенсації, якщо вважатиме, що якісь умови були порушені.

Річний обсяг виплат важко визнати 100% об’єктивним критерієм оцінки, проте цей показник є дуже важливим і обов’язково впливає на рейтинг страхових компаній. Порядок виставлення балів:

 • від 1 млрд. грн. – 1 бал;
 • від 500 млн. – 0,75;
 • від 250 млн – 0,5;
 • до 250 млн – 0,25.

Протягом 2021 року обсяг страхових виплат в Україні постійно зростав.