Колекторські компанії в Україні

Колекторські компанії в Україні: що потрібно знати?

Колекторські компанії – це організації, які займаються відшкодуванням боргів за різними видами послуг і товарів. Вони діють усюди по світу, в тому числі і в Україні.

Як працюють колекторські компанії?

Колекторські компанії в Україні виконують свої функції на підставі договорів зі заборжниками або з банками та іншими фінансовими установами, які мають недооплачені кредити, заборгованості зі сплати кредитів, або неправильність у виплаті боргу.

Колекторські компанії зазвичай звертаються до боржників з допомогою телефонних дзвінків, листів та електронної пошти, надісланих до їхніх домашніх адрес. Вони можуть навіть звернутися до родичів та друзів боржника в пошуках інформації про його місцезнаходження. Крім того, колекторські компанії можуть використовувати інші методи, які дозволяють зв’язатися з боржником, наприклад, соціальні мережі.

Що потрібно знати про діяльність колекторських компаній в Україні?

  • Колекторські компанії мають право звертатися до боржника з вимогою сплати боргу, але вони не мають права застосовувати насильство, фізичний тиск або образу боржника.
  • Колекторські компанії мають право використовувати засоби зв’язку для звернення до боржника, проте згідно з законом вони не мають права звонити більше 3 разів на день.
  • Якщо колекторська компанія порушує закон, звертайтесь до суду.

Які права має боржник при стиках з колекторською компанією?

Колекторська компанія має дотримуватися вимог законодавства, що регулює їх діяльність. Зокрема, колектори не мають права погрожувати фізичною або моральною шкодою боржнику, перешкоджати його роботі або відвідуванню медичного закладу. Також заборонено колекторам дзвонити за неробочий час, використовувати нецензурну лексику або непристойні висловлювання.

Боржник може вимагати від колекторської компанії довідки про заборгованість, яка повинна бути офіційною та містити інформацію про заборгованість, період боргу, відсотки та інші умови виконання боргу. Крім того, боржник має право звернутися до правоохоронних органів, якщо колекторська компанія порушує його права.

Як уникнути проблем з колекторськими компаніями?

Найкращим способом уникнення проблем з колекторськими компаніями є своєчасна сплата кредитів та інших зобов’язань. Однак, якщо боржник опинився у складній фінансовій ситуації, слід не забувати про свої права та не давати себе злякати діями колекторської компанії.

Зокрема, боржник може вимагати від колекторської компанії підтвердження заборгованості та умов виконання боргу, а також вести запис про всі спілкування з представниками компанії. Якщо боржник відчуває, що його права порушуються, він має право звернутися до правоохоронних органів та відстоювати свої права.

Список всіх колекторіських компаній які працюють на території України за посиланням https://opendatabot.ua/open/collectors

Законопроєкт №4241 зупиняє свавілля колекторських компаній та встановлює цивілізовані правила для фінансового ринку.